Terminarz eliminacje Ligi Mistrzów 2024: kiedy i z kim zagrają Polacy?

liga europy stadion

Kibiców piłkarskich na Starym Kontynencie aktualnie zajmuje jedno – Mistrzostwa Europy w Niemczech. Nieco w cieniu piłkarskiego Euro 2024 rozgrywanego u naszych zachodnich sąsiadów rozpoczyna się rywalizacja o fazę grupową piłkarskiej Ligi Mistrzów. W gronie drużyn walczących o spełnienie marzeń jest mistrz Polski – Jagiellonia Białystok.

Jagiellonia w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów

Klub ze stolicy Podlasia ma za sobą w Ekstraklasie sezon marzeń. Trudno inaczej nazwać to, czego dokonali podopieczni trenera Adriana Siemieńca. 18 zwycięstw w całym sezonie 2023/2024 Ekstraklasy, 77 goli strzelonych i… pierwsze w historii mistrzostwo Polski. Z przebiegu całej kampanii ligowej był to tytuł jak najbardziej zasłużony. Białostoczanie na tle pozostałych zespołów grających w poprzednim sezonie w Ekstraklasie prezentowali atrakcyjny, szybki, a przede wszystkim skuteczny futbol.

Nie ma jednak za wiele czasu na świętowanie sukcesu. Działacze Jagiellonii w zaciszu klubowych gabinetów budują kadrę na kolejny sezon. Przed nimi wymagający sezon, bo oprócz walki o ligowe punkty „Jagę” czeka gra w eliminacjach do elitarnej Ligi Mistrzów. W dalszej części artykułu prezentujemy na kogo może trafić „Duma Podlasia” w drodze do piłkarskiego klubowego raju.

Z kim może zagrać Jagiellonia w eliminacjach?

Po znakomitym sezonie Jagiellonia skupia się już na kolejnych wyzwaniach. Do największych z nich należy zaliczyć obronę mistrzowskiego tytułu oraz skuteczną grę w europejskich pucharach. Białostoczanie poznali potencjalnego rywala w II rundzie eliminacji Champions League 19 czerwca podczas losowania w szwajcarskim Nyonie. Ekipa trenera Siemieńca o III rundę tych rozgrywek zagra z lepszym z pary HJK Helsinki/ FK Paneveżys. Spotkania tej fazy eliminacji zostaną rozegrane w dniach 23-24 lipca oraz 30-31 lipca.

Podobne wpisy