Co warto obstawiać na MŚ 2022?

Co warto obstawiać na MŚ 2022?

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze to bez wątpienia największa piłkarska impreza na przestrzeni czterech ostatnich lat. Ze względu na czas i miejsce, w którym będzie organizowana, wzbudza olbrzymie kontrowersje. Czy jednocześnie zainteresowanie nią spada? Wręcz przeciwnie. Im bliżej do meczu otwarcia mundialu, tym pytań pojawia się więcej. Odpowiedzi na te najważniejsze znajdziecie w niniejszym artykule.

Typy i zakłady bukmacherskie na MŚ 2022

Współczesny klient zakładów bukmacherskich ma to do siebie, że bardzo trudno mu dogodzić. Mimo to zwykle w orbicie jego zainteresowań znajduje się tylko wąska grupa zakładów. Wśród tych najczęściej wybieranych można wymienić między innymi:

Zakłady na zwycięzcę meczu

Podstawowy zakład wybierany przez graczy, nie tylko w kontekście MŚ 2022. Polecany jest on zwłaszcza tym, którzy mają nieco mniejsze doświadczenie w obstawianiu zakładów bukmacherskich.

Zakłady na liczbę goli 

Wystarczy rzut oka na formację ofensywną konkretnej drużyny, aby ocenić prawdopodobieństwo wystąpienia sporej liczby bramek w starciu z jej udziałem. Jeśli po drugiej stronie boiska znajduje się ekipa o kilka klas słabsza, to przynajmniej kilka trafień zdarza się niezwykle często.

Zakłady na żółte kartki

Gdy los sprawił, że topowe reprezentacje narodowe znalazły się w jednej grupie z absolutnym debiutantem, to niemal pewne jest, że jedyną bronią tego kopciuszka będzie poświęcenie oraz waleczność. Warto poczynania takiego zespołu rozpatrywać pod kątem ilości otrzymanych kartek.

Zakłady na zwycięzcę mistrzostw

Pośród zakładów długoterminowych prawdziwy prym wiodą te dotyczące zwycięzcy MŚ 2022. Zapisanie się na kartach historii jako triumfator mundialu, to marzenie w zasadzie każdej reprezentacji narodowej. Dostąpienie tego zaszczytu jest jednak ostatecznie zarezerwowane tylko dla tych największych.

Zakłady na zwycięzcę grupy

Pierwszym, lecz jakże istotnym krokiem podczas piłkarskich mistrzostw świata jest zanotowanie dobrych występów już w trakcie zmagań grupowych. W niemal każdej z grup mundialowych można spotkać się z zespołem, który prezentuje dużo lepszą formę od pozostałych. To właśnie o jego zwycięstwo gracze zakładają się z bukmacherem najczęściej.

Zakłady na króla strzelców

Wyniki uzyskiwane przez poszczególne drużyny zależą w dużej mierze od tego, jaką formą mogą pochwalić się ich najlepsi strzelcy. Co prawda wielokrotnie zdarzały się przypadki, że prawdziwymi gwiazdami turniejów zostawali gracze zupełnie przypadkowi tj. Salvatore Schillaci (MŚ 1990) czy też Oleg Salenko (MŚ 1994), ale co do zasady można mniej więcej przewidzieć, kto jest najpoważniejszym kandydatem do zdobycia korony króla strzelców.

Typy na MŚ 2022

Cykl przygotowań większości reprezentacji narodowych skupia się w głównej mierze na tym, aby wypaść jak najlepiej podczas mistrzostw świata. Nie ma bowiem w karierze zawodowego piłkarza niczego piękniejszego, niż możliwość wzniesienia ku górze statuetki dla najlepszej drużyny mundialu.

Grono głównych kandydatów do wygrania MŚ 2022 jest już od dłuższego czasu niezmienne.

Czołowa trójka przedstawia się zwykle następująco:

  • Brazylia
  • Francja
  • Anglia

Kurs na triumf Brazylii (6.00) nie powinien raczej nikogo dziwić. Aktualny skład Canarinhos nie posiada na ten moment właściwie żadnych słabych punktów. Dostępu do bramki strzeże Allison, za poczynania obronne odpowiada Marquinhos, a ciężar zdobywania bramek bierze na swoje barki duet Neymar-Vinicius Junior. Wielka jakość widoczna jest na każdym kroku.  

Mając na uwadze potęgę tej ekipy, obrona tytułu przez Francję (7.00) zdaje się być coraz mniej pewna. Brak wiary w dobrą dyspozycję Trójkolorowych byłby jednak zupełnie nie na miejscu. Ciąg na bramkę takich graczy jak Kylian Mbappe czy też Karim Benzema może oznaczać olbrzymie kłopoty dla każdego z zespołów, który stanie na drodze Les Bleus podczas katarskiego turnieju.

Największy ciężar spośród wymienionej trójki spoczywa chyba jednak zdecydowanie na barkach Anglików (7.00). Należy bowiem pamiętać, że Synowie Albionu pod wodzą Garetha Southgate’a wystąpili już na dwóch największych imprezach piłkarskich na świecie. Na żadnej z nich nie zdołali zdobyć najważniejszego tytułu. Do trzech razy sztuka?

Typy na króla strzelców MŚ 2022

Mało prawdopodobne jest, aby któremuś z graczy udało się pobić rekord bramek zdobytych podczas jednego turnieju, którego autorem od ponad 60 lat jest Just Fontaine (13 trafień). Zawodnicy stanowiący o sile swoich reprezentacji mogą jednak podjąć taką próbę. Kto ma największe szanse na taki historyczny wyczyn?

Cristiano Ronaldo oraz Leo Messi to gracze wymieniani zdecydowanie najczęściej. Tuż za ich plecami znajdują się Karim Benzema, Kylian Mbappe oraz Harry Kane. Gdy weźmie się pod uwagę ogólny potencjał drużyny narodowej oraz indywidualne zdolności każdego z wymienionych, to na naturalnych faworytów wyrastają Benzema i Mbappe.

Podobne typowania często brutalnie weryfikują boiskowe wydarzenia. Nie można przecież wykluczyć, że któraś z czołowych ekip pożegna się z turniejem już po fazie grupowej. To w pewnym sensie byłby scenariusz wymarzony. Każdy kibic piłki nożnej kocha bowiem niespodzianki, czyż nie?

Podobne wpisy