Kto wygra klasyfikację strzelców na MŚ 2022?

Kto wygra klasyfikację strzelców na MŚ 2022?

Król strzelców mistrzostw świata. Brzmi dumnie, prawda? O to miano już niebawem będzie ubiegało się kilkuset zawodników. Realne szanse na zapisanie się w kartach historii ma jednakże tylko garstka graczy. Kto do niej należy i jak to wygląda z perspektywy kursów bukmacherskich. Tego dowiecie się z paru poniższych akapitów.

Typy i kursy bukmacherskie na króla strzelców MŚ 2022

Drugi najczęściej poszukiwany zakład na nadchodzący mundial? Król strzelców MŚ 2022. Typy bukmacherskie na to kto nim zostanie są jeszcze bardzo zakrojone, lecz z biegiem czasu i pod wpływem występów w trakcie klubowego sezonu 2022/2023 będą na pewno ulegać znacznym zmianom.

  • Harry Kane – zakłady na króla strzelców mistrzostw świata 2022 musiały zawierać kapitana Synów Albionu. Jak bowiem wyglądałoby takie zestawienie bez najlepszego strzelca poprzedniej edycji tej imprezy?
  • Leo Messi – zdaniem wielu najlepszy piłkarz w historii futbolu. Na liście jego sukcesów brak już tylko tytułu króla strzelców MŚ oraz samego zwycięstwa na mundialu. Kto wie, być może jeden z tych celów uda mu się już niebawem osiągnąć.
  • Kylian Mbappe – główny motor napędowy ataku Trójkolorowych. Mimo młodego wieku udało mu się przekroczyć barierę 25 trafień w reprezentacji narodowej. Wszystko wskazuje na to, że liczba ta będzie sukcesywnie rosnąć.
  • Karim Benzema – kolejny przedstawiciel Les Bleus w tym gronie, lecz zdecydowanie bardziej doświadczony. Kreator niedawnego sukcesu Realu w La Liga oraz Champions League
  • Cristiano Ronaldo – drugi członek legendarnego duetu najlepszych graczy XXI wieku. Rekordzista świata pod względem bramek zdobytych dla reprezentacji narodowej.
  • Robert Lewandowski – drugi polski król strzelców? Kursy bukmacherskie na zwycięstwo Lewego w tej klasyfikacji są rzecz jasna imponujące z jednego prostego powodu. Mało kto wierzy w sukces Biało-czerwonych na tej imprezie. W historii futbolu miały miejsce już większe sensacje, więc żadnego scenariusza ze 100% pewnością wykluczyć na pewno nie można.

Klasyfikacja strzelców na mundialu      

Posiadanie w swoim piłkarskim CV tytułu króla strzelców mistrzostw świata jest marzeniem każdego małego dzieciaka, który stawia pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu. Z uwagi na ograniczoną ilość spotkań podobny wyczyn jest zarezerwowany tylko dla najlepszych.

Na przestrzeni dwudziestu jeden odsłon światowego czempionatu mianem najlepszego strzelca mistrzostw świata mogło się poszczycić dotychczas dokładnie 30 zawodników.

Absolutnym rekordzistą jest Francuz Just Fontaine, który podczas MŚ w 1958r. zdobył dla Trójkolorowych dokładnie 13 goli. Drugi w tej klasyfikacji jest Sándor Kocsis z dziesięcioma trafieniami, a zaszczytne trzecie miejsce wciąż należy do Grzegorza Lato. Były prezes Polskie Związku Piłki Nożnej był wielką gwiazdą mistrzostw w 1974r. Bramkarze rywali musieli wtedy wyciągać piłkę z siatki aż dziesięciokrotnie.

  • Just Fontaine – 13 goli
  • Sándor Kocsis – 11 goli
  • Grzegorz Lato – 10 goli

Klasyfikacja strzelców na mundialu w RPA (2010r.) jest chyba jednak z perspektywy czasu warta największej uwagi. W trakcie tamtej imprezy po ten prestiżowy tytuł sięgnęło bowiem aż czterech zawodników. Byli to kolejno Diego Forlan, Thomas Muller, Wesley Sneijder oraz David Villa.

Piłkarskie mistrzostwa świata w 2018r. upłynęły pod znakiem dominacji Francuzów, lecz klasyfikacja strzelców na mundialu w tym kraju padła łupem reprezentanta innego kraju. Najlepszym golleadorem został Anglik Harry Kane.

Zakłady bukmacherskie na króla strzelców mistrzostwa świata 2022 także zawierają jego nazwisko. Można więc rzec, że ponownie wymienia się go jako jednego z faworytów do zwycięstwa w tej klasyfikacji. Mając na uwadze formę reprezentanta Synów Albionu w kilku minionych miesiącach, powtórzenie tego wyniku będzie jednak zadaniem piekielnie trudnym do wykonania.

Podobne wpisy