Kto wygra MŚ 2022? Typy na faworytów mundialu

Kto wygra MŚ 2022? Typy na faworytów mundialu

Im bliżej do startu mundialu w Katarze, tym większych rozmiarów nabiera dyskusja o tym, kto wygra mistrzostwa świata 2022. Typy na triumfatora są bardzo zróżnicowane, lecz mimo to można wyselekcjonować wąskie grono zespołów z największymi szansami na końcowy sukces. Jakie ekipy takowe grono zawiera? Oto kilka propozycji.

Typowanie zwycięzcy mistrzostw świata 2022. Kto w gronie faworytów do zwycięstwa?

Typowanie MŚ 2022 nie będzie zadaniem najprostszym. Przede wszystkim z uwagi na to, że wielkie piłkarskie turnieje mają zwykle to do siebie, że pełne są wielu niespodziewanych rozstrzygnięć. Trafienie z formą na taką imprezę to także misja z gatunku tych bardzo wymagających.

W zbliżającej się odsłonie światowego czempionatu dochodzi jeszcze jedna niezwykle istotna kwestia – termin rozgrywania mundialu. Zarówno z perspektywy kibiców jak i zawodników będzie to absolutne novum. To jak poradzą sobie z tym problemem poszczególne reprezentacje jest wciąż olbrzymią zagadką.

Na pytanie kto jest faworytem mistrzostw świata 2022, można jednak wysnuć kilka dość sensownych odpowiedzi. Poparte są one oczywiście stosowną analizą i oceną potencjału każdej z drużyn. Które z nich okażą się za jakiś czas zgodne z prawdą? Czas pokaże.

Brazylia (kurs na zwycięstwo – 6.00)

Joga Bonito to zwrot bezpośrednio kojarzący się z reprezentacją Brazylii. Nikt tak jak Canarinhos nie potrafi udowadniać, że gra w piłkę może sprawiać radość. Czy z taką radością mogą przychodzić wyniki? Ależ oczywiście, że tak! Potrzeba tylko olbrzymich umiejętności i pewności siebie. Ale akurat tych dwóch cech tej ekipie nigdy nie brakowało. W 2022 roku ich szanse na zostanie najlepszą drużyną na świecie są naprawdę duże. Kto wie, czy po dwudziestu latach przerwy ten prestiżowy tytuł po raz kolejny nie trafi w ich ręce.

Francja (7.00)

Faworyci MŚ 2022 to grono, które nie mogło obejść się bez aktualnych mistrzów świata Francuzów. Podopieczni Didiera Deschampsa są zespołem o ogromnym potencjale. Francja to prawdziwa kuźnia talentów (o czym można przeczytać zresztą także w jednym z kolejnych akapitów), a drużyna narodowa od wielu lat nie schodzi poniżej pewnego bardzo wysokiego poziomu. Na poprzednim mundialu pierwsze skrzypce grali Kylian Mbappe oraz Antoine Griezmann. Jeśli na tegorocznej imprezie podobną dyspozycją będzie mógł pochwalić się przynajmniej jeden z nich, to walka o wysokie cele będzie jak najbardziej możliwa.

Anglia (7.00)

Chyba w żadnej ze światowych reprezentacji narodowych sukces nie jest tak wyczekiwany, jak ma to właśnie miejsce w Anglii. Sympatycy The Three Lions należą do najbardziej oddanych, ale i również najbardziej wymagających kibiców na świecie. Okres totalnych blamaży na kolejnych międzynarodowych turniejach już jakiś czas temu minął, lecz nadal upragniony cel nie został niestety osiągnięty. W 2018 roku skończyło się na czwartym miejscu. Niewykluczone, że w Katarze sztuka poprawy tego wyniku się powiedzie.

Hiszpania (9.00)

Vicente del Bosque to szkoleniowiec, z którym Hiszpanie osiągnęli w XXI wieku najwięcej. Piekielnie groźna ekipa, którą udało mu się stworzyć w latach 2008-2016 wygrywała wtedy praktycznie wszystko. Przed Luisem Enrique postawiono podobny cel, lecz jego realizacja jest już nieco bardziej wymagająca. Euro 2020 pokazało, że w La Furia Roja drzemią naprawdę spore pokłady możliwości. Jeśli były trener Dumy Katalonii zdoła je w odpowiednim momencie uwolnić, to znaczna część Półwyspu Iberyjskiego będzie miała z pewnością znaczące powody do świętowania.

Argentyna (11.00)

Złośliwi powiedzą, że czas Lionela Messiego już dawno minął. Statystyki, jego występów na przestrzeni całego 2022 roku poniekąd to w jakimś sensie potwierdzają. Legendarny Argentyńczyk na finiszu swojej kariery ma jednak z pewnością jeszcze coś do udowodnienia. Być może uda mu się zaprowadzić drużynę narodową do trzeciego triumfu w jej historii. Przy odrobinie szczęścia jest to z pewnością bardzo realne.

Polska wygra MŚ? Co przewidują bukmacherzy?

Wszyscy kibice, którym na sercu leży dobra gra Biało-czerwonych mają na pewno wielką wiarę w to, że Polska wygra MŚ. Kurs na takie zdarzenie (150.00) idealnie oddaje jednak szanse wystąpienia takiego faktu.

W gronie drużyn uczestniczących w światowym czempionacie znajduje się co najmniej parę takich zespołów, których szansę wycenia się zdecydowanie wyżej.

Jaką przewagę mają nad naszą kadrą choćby Hiszpanie czy też Francuzi? W tych krajach system szkolenia to od lat absolutnie największy światowy poziom. Niemal co rok do seniorskich reprezentacji tych krajów trafiają zawodnicy o nieprzeciętnych umiejętnościach. W Polsce jest z tym sporym problem, choć i tak trzeba uczciwie przyznać, że w ostatnim czasie można zauważyć wyraźną poprawę.

Oceniając realnie szanse podopiecznych Czesława Michniewicza, w ich zasięgu jest na pewno awans do 1/8 finału z drugiego miejsca w grupie (1.90). Typy bukmacherskie na zwycięzcę MŚ 2022 zawierające Lewego i spółkę są już jednak zdecydowaną abstrakcją. Każdy polski kibic twardo stąpający po ziemi wie o tym z pewnością doskonale.

To, kto wygra MŚ 2022, okaże się już 18 grudnia 2022 roku. Przewidywania zmieniają się właściwie z dnia na dzień, ale jednego można być niemal w 100% pewnym. Mimo kontrowersyjnego terminu rozegrania turnieju przysporzy on na pewno całą masę emocji. Taki już urok piłkarskiego mundialu.

Podobne wpisy