Jak obstawiać liczbę goli w meczu? Typy na over i under bramek

Jak obstawiać liczbę goli w meczu? Typy na over i under bramek

Obstawianie liczby goli to jedna z najczęstszych czynności, na wykonywanie których decydują się gracze zakładów wzajemnych. Zakłady bukmacherskie na liczbę goli może umieszczać na swoim kuponie każdy. Dobrze robią to jednak tylko nieliczni. Jak sprawić, by móc zaliczać się do tego grona? Oto kilka cennych wskazówek.

System bukmacherski na bramki

By poznać system bukmacherski na bramki nieco bliżej, warto na pewno zaznajomić się z definicją pojęć over oraz under. Over to słowo pochodzące wprost z języka angielskiego. W wolnym tłumaczeniu oznacza po prostu „powyżej”. Under to przeciwieństwo. Korzystanie z zakładów underowych jest więc równoznaczne z wiarą w wynik „poniżej” określonej wartości.

Zakłady bukmacherskie na liczbę goli

Zakłady bukmacherskie na liczbę goli mogą przybrać bardzo różną postać. Na kuponach graczy zdecydowanie najczęściej dostrzega się jednak zakłady w takiej formie jak ta zaprezentowane poniżej.

  •         Liczba goli over 2.5 – piłkarze obu rywalizujących ze sobą zespołów muszą zdobyć przynajmniej trzy bramki, aby obstawiający tego typu zakład mógł cieszyć się z wygranej.
  •         Liczba goli under 2.5 – zakład zostaje rozstrzygnięty pozytywnie, gdy mecz zakończy się bezbramkowym remisem lub też suma goli na tablicy wyników wynosi jeden bądź dwa.

Typowanie bramek w meczu. Co warto wiedzieć?

Wpływ na to, czy w danym meczu padnie więcej bądź mniej bramek, ma na pewno kilka czynników. Te najczęściej wymieniane to między innymi ranga meczu. Trudno wyobrazić sobie bowiem sytuację, w której zespół walczący o mistrzostwo kraju odpuszcza sobie mecz z jedną ze słabszych ekip w stawce.

Pewną pułapką w takich sytuacjach może być jednak niedostateczne zwrócenie uwagi na aktualną formę wybranych drużyn. Jeśli zatem nawet najbardziej bramkostrzelna ekipa nie zdołała pokonać bramkarza rywali na przestrzeni paru ostatnich meczów, to obstawiającemu powinna zapalić się natychmiast czerwona lampka.

Statystyki piłkarskie. Jak analizować mecze piłkarskie pod kątem under/over?

Statystyki piłkarskie under/over do jakich ma dostęp każdy przeciętny gracz, wystarczą spokojnie do tego, aby obstawiać tego typu zakłady z sukcesem.

Najistotniejsza jest chyba weryfikacja informacji związanych z formą strzelecką drużyn zarówno podczas ich gry w charakterze gospodarza, jak i w trakcie meczów wyjazdowych. Bardzo często zdarza się bowiem, że zespół, który strzela mnóstwo goli na własnym obiekcie, nie potrafi powtórzyć tego na obcym terenie.

Niezwykle overowe są także zespoły posiadające w swoich składach zawodników zajmujących czołowe miejsca w zestawieniach najlepszych strzelców. Gdy ich rywalami są dodatkowo ekipy z wyjątkowo dziurawymi formacjami defensywnymi, to szansa, że liczba goli over 2.5 zostanie w takim meczu pokryta wzrasta to gigantycznych rozmiarów.

Over under – co lepiej obstawiać?

Czy któraś z tych opcji jest zdecydowanie lepsza od drugiej? Absolutnie nie. Zarówno do typów na under jak i na over goli można bardzo umiejętnie dobrać idealne zakłady. Do tego potrzebna jest jednak chwila cierpliwości i przede wszystkim niezbędnej wiedzy, o której wspomniano już w tym artykule wielokrotnie.

Czy dogrywka liczy się w STS?

Odpowiedź na pytanie czy dogrywka liczy się w STS jest bardzo prosta. Gdy chodzi o typowanie bramek w meczu, to zakład dotyczy tylko i wyłącznie regulaminowego czasu gry. Ewentualne trafienia uzyskane w pierwszej bądź też drugiej połowie dogrywki nie są już absolutnie brane pod uwagę. Wielu graczy o tym zapomina, czego następstwem jest zwykle rozgoryczenie oraz złość.

Podobne wpisy