Jak obstawiać żółte kartki? Zakłady na kartki

Jak obstawiać żółte kartki? Zakłady na kartki

Popularność, jaką zyskały w ostatnim czasie zakłady na żółte kartki jest bardzo znacząca. Gracze coraz częściej wertują internet w poszukiwaniu cennych wskazówek na temat tego, jak dobrze zabrać się za taki rodzaj obstawiania. W niniejszym artykule zamieszczone zostały wszystkie niezbędne informacje w tej materii. Miłej lektury!

Zakłady na żółte kartki

Kartki w piłce nożnej w ofertach bukmacherskich występują pod naprawdę przeróżną postacią. Wśród tych pojawiających się najczęściej można wymienić między innymi:

  • ogólną liczbę kartek w meczu
  • liczbę kartek dla konkretnego zespołu
  • kartkowego handicapy
  • zespół z większą ilością kartek
  • który zawodnik zostanie ukarany żółtą lub czerwoną kartką
  • jaka drużyna otrzyma pierwszą bądź ostatnią kartkę w meczu
  • przedział żółtych kartek
  • ramy czasowe pokazania pierwszej żółtej kartki w meczu

Typowanie żółtych kartek. Co należy wiedzieć?

Co oznacza żółta kartka w piłce nożnej? W maksymalnym uproszczeniu jest ona po prostu wynikiem zbyt ostrej gry danego zawodnika. Żółte kartki to co prawda kary indywidualne, jednak to jak wpływają na poczynania całych drużyn jest często aż nadto zauważalne.

Poniżej przedstawione zostały te aspekty, które w podczas obstawiania zakładów na żółte kartki zdają się mieć największe znaczenie.

Sędzia meczu

Sędziowie piłkarscy dzielą się na tych, którzy pozwalają na boisku na naprawdę wiele oraz takich, którzy przerywają grę nawet w przypadku praktycznie niezauważalnych przewinień. Przed zakładaniem się z bukmacherem o wynik konkretnego meczu warto więc rzucić okiem na to, kto będzie odpowiedzialny za jego prowadzenie.

Warunki pogodowe

Cztery stopnie Celsjusza i rzęsisty deszcz. W takich warunkach atmosferycznych wychylenie nosa poza obręb własnego domu może sprawić niemały problem. A co mają powiedzieć piłkarze? Jedno niecelne zagranie, upadek na śliskiej murawie i niestety trzeba ratować się faulem.

Ranga meczu

W jakich starciach najczęściej pojawia się żółta kartka? Piłka nożna to sport, w której jedną z głównych ról grają emocje. Spotkania derbowe, walka o mistrzostwo czy też mecz, którego stawką jest utrzymanie się w lidze. To w takich potyczkach żółte kartki pojawiają się zdecydowanie najczęściej.

Poziom drużyn

Podczas batalii, w których jedna ze stron rywalizacji odstaje zdecydowanie od drugiej pod względem umiejętności, zwykle pojawia się frustracja. Jej następstwami są częste faule, nieprzyjemna atmosfera na boisku oraz naturalnie żółte kartki. Typy na takiego rodzaju zakłady w takich okolicznościach niemal pewne.

Statystyki żółtych kartek

Bardzo często wyobrażenie o konkretnej lidze jest zupełnie odmienne od tego, co pokazują statystyki. Żółte kartki w Premier League jeszcze do niedawna zdawały się być nieodłączną częścią tych rozgrywek.

Aktualnie angielska ekstraklasa to najspokojniejsza z wszystkich topowych lig europejskich. Ciężko powiedzieć, czy jest to zasługa nieco łagodniejszej gry zawodników, czy może tego, że zdecydowanie bardziej wyrozumiali stali się sędziowie.

Na zupełnie przeciwnym biegunie zestawienia obejmującego największych brutali znajduje się natomiast La Liga. Co ciekawe utrzymuje ona swoją pozycję nawet mimo tego, że Sergio Ramos zmienił barwy klubowe i przeniósł się do klubu ze stolicy Francji.

Podobne wpisy