Jak obstawiać rzuty rożne? Zakłady na rożne

Jak obstawiać rzuty rożne? Zakłady na rożne

Zakładanie się z bukmacherem o końcowy wynik spotkania to oczywiście najpopularniejsza forma obstawiania. Spore grono użytkowników poszukuje jednak coraz częściej informacji na temat tego, jak obstawiać rzuty rożne. Czynność ta nie jest co prawda zbyt skomplikowana, lecz wymaga od gracza przynajmniej elementarnej wiedzy na kilka tematów.

Zakłady na rzuty różne

Obstawianie rzutów rożnych może przybrać kilka różnych form. Najpopularniejsze typy na rzuty rożne to zatem m.in.:

  • Poniżej/powyżej –  chyba najczęściej wybierany rodzaj zakładów związanych z rzutami rożnymi. Jego największym atutem jest to, że grający nie musi liczyć na znaczną ilość tych stałych fragmentów gry ze strony jednej konkretnej ekipy. Tu liczy się suma kornerów.
  • Kto wykona więcej rzutów rożnych – w niemal każdej profesjonalnej lidze piłkarskiej można znaleźć zespoły, które lubią stwarzać zagrożenie pod bramką rywali właśnie podczas wykonywania rzutów rożnych. To pod nich skrojone są zakłady tego typu.
  • Poniżej/powyżej rzutów rożnych poszczególnych drużyn – także tutaj ma zastosowanie zasada podana w poprzednim przykładzie. Jeśli jedna ekipa egzekwuje średnio 7 kornerów na mecz, to wiadome, że właśnie o jej wynik warto się założyć z bukmacherem.
  • Pierwszy/ostatni rzut rożny w meczu – rzuty rożne statystyki często podają co prawda, który zespół najczęściej rozpoczyna mecz od korneru, ale mimo to takie zakłady są zazwyczaj loterią.
  • Parzyste/nieparzyste –  jeśli poprzednie zakłady bukmacherskie rzuty rożne można było nazwać mianem loterii, to ciężko określić te niniejsze. Wynik 5:3 czy też 8:2 w kornerach oznacza, że jest to zakład parzysty i analogicznie np. 4:3, iż mowa o zakładach nieparzystych.

Typowanie rzutów rożnych. Co warto wiedzieć?

Styl gry danej drużyny, posiadanie w składzie szybkich i zwrotnych skrzydłowych bądź też moment oraz ranga meczu. Istotnych kwestii mających wpływ na ilość rzutów rożnych jest całe mnóstwo. Są one niezwykle ważne szczególnie podczas obstawiania na żywo.

Kluczem do umiejętnego obstawiania kornerów powinna być odpowiednia reakcja na boiskowe wydarzenia. Gdy dany zespół sensacyjnie przegrywa, a do zakończenia spotkania pozostało już niewiele czasu, to niemal pewne jest, że zdecyduje się on na szaleńcze ataki na bramkę rywala. W takich okolicznościach o rzut rożny jest już bardzo łatwo.

Rzuty rożne – statystyki

Nie ma chyba drugich takich zakładów w całej ofercie bukmacherskiej, które w tak zdecydowanym stopniu opierałyby się na statystykach jak te, które dotyczą rzutów rożnych.

Jakim danym warto się więc przyjrzeć w pierwszej kolejności? Na pewno liczbie celnych strzałów na bramkę. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że w sytuacji zagrożenia jedyną opcją dla bramkarza jest często sparowanie piłki poza linię końcową.

Odnalezienie zespołu wykonującego multum dośrodkowań podczas konstruowania akcji także może okazać się przysłowiową żyłą złota.

Wedle ogólnodostępnych informacji liczba rzutów rożnych w przeciętnym spotkaniu ligi europejskiej oscyluje pomiędzy 8 a 11. Wybieranie zakładów powyżej 12.5 czy też 13.5 kornerów wiąże się zatem ze sporym ryzykiem. O tym wie chyba jednak każdy, kogo staż w obstawianiu wynosi więcej niż kilka miesięcy.

Podobne wpisy