W propozycjach polskich bukmacherów dominują zwykle zakłady na zwycięstwa którejś z drużyn, a także te odnoszące się do ilości rzutów rożnych bądź też liczby żółtych oraz czerwonych kartek. Coraz częściej w centralnej części oferty można jednak znaleźć zakłady bez remisu. Co oznacza bez remisu i kiedy warto takie zakłady stosować? O tym w kilku słowach poniżej.
O co chodzi w zakładzie bez remisu?
Zrozumieć, o co chodzi w zakładzie bez remisu, próbuje wielu początkujących graczy zajmujących się obstawianiem zakładów wzajemnych. Wejście w posiadanie takiej wiedzy z całą pewnością się przyda, gdyż tego typu zakład należy do grona tych, które w ostatnim czasie stosuje się już coraz częściej.
DNB (ang. draw no bet) to w wolnym tłumaczeniu „remis nie ma zakładu”. Co do zasady opcja ta polega na tym, że użytkownik typuje zwycięzcę danego meczu. Jeśli jego typ okazuje się trafiony, to należna wygrana trafia wprost na konto. Gdy rezultatem spotkania jest remis, to całość zainwestowanych środków zostaje zwracana przez bukmachera.
Z perspektywy gracza ciężko wymarzyć sobie lepszy rodzaj zakładu. Mimo to istnieje jednak kilka kwestii, o których warto podczas takiej strategii obstawiania pamiętać. O czym konkretnie mowa? Szczegóły w kolejnym akapicie.
Jak skutecznie obstawiać zakład bez remisu?
Niestety żadna forma obstawiania nie daje 100% pewności co do ostatecznej wygranej. Nawet zakład bez remisu STS. Sport ma jeszcze jedną charakterystyczną cechę. Jest strasznie nieprzewidywalny.
Gdy naprzeciw siebie staje zespół będący jednym z ligowych liderów oraz drużyna z drugiej połówki tabeli, to różnice w kursach na ich zwycięstwa są zwykle ogromne. Taki to już urok zakładów trzydrogowych.
Czasem w takich meczach zdarzają się jednak wpadki. Wyżej notowana ekipa udaje się na obiekt rywala w nieco osłabionym składzie i dodatkowo ma dość kiepską historię bezpośrednich starć z taką drużyną. W takim wypadku warto się nieco dłużej zastanowić, czy najlepszym wyjściem nie jest spotkanie bez remisu.
Dobra analiza bukmacherska z uwzględnieniem wielu zmiennych jest podczas obstawiania zakładów bez remisu niezbędna. Każdy doświadczony gracz powinien wiedzieć o tym doskonale. Nie dotyczy to zresztą tylko opisywanego przykładu. Najwyższy czas sobie to uświadomić. Im więcej wyedukowanych graczy tym lepiej.
Zakład bez remisu – kiedy warto obstawiać?
Obstawiający bardzo często zadają sobie na pewno pytanie, kiedy warto umieścić na swoim kuponie zakład bez remisu. Idealną okazją ku temu wydaje się mecz dwóch drużyn o bardzo zbliżonych poziomach. Bardzo prawdopodobne jest przecież, że takie starcie skończy się podziałem punktów.
Obstawienie bezpośredniego remisu to spore ryzyko, gdyż ewentualny gol którejś ze stron rywalizacji całkowicie pozbawia gracza szans na końcową wygraną. Skórę uratuję wtedy zakład bez remisu. Jest on co prawda opatrzony dużo mniejszym kursem, ale jak to mówią „coś za coś”. Lepiej chyba zyskać nieco mniej niż stracić wszystko, prawda?